Мальтийская болонка ( Мальтезе ) - Чихуахуa.kiev.ua 
 
питомник чихуахуаНатальят.м. +38 098 819-18-15
 e-mail: N.pershyna@gmail.com
 питомниквыставкищенкифотографиио породестатьи 

Мальтийская болонка ( Мальтезе )

Автор Iryna
оценка читателей: (нет оценок)
40 из 56 читателей считают данный обзор полезным

Мальтийская болонка ( Мальтезе )

Опис породи

У світі нараховується близько 400 порід собак. Декоративні собаки складають тільки 10% від цього числа. Багато декоративних собак виведено штучним шляхом, але є серед них і первозданні, що зберегли свій первісний вигляд. Вони створені природою. Можна з упевненістю сказати, що батьківщиною мальтійської болонки є острів Мальта. Не викликає сумнівів їх існування на цьому острові протягом кілька століть. Також існує версія, нібито мальтезе одержала свою назву від острова Меліта, що розташований в Адріатичному морі. Хоча Мелітою у стародавності називали всі острови Середземномор'я.

Минуло вже не одне сторіччя з того часу, як ці мініатюрні створіння сяяли при дворах королів та імператорів і були прикрасою найвідоміших домів у Європі. Але і тепер велична краса мальтезе не залишає байдужим жодного, хто хоч раз із ними зустрічався.

Мальтійська болонка має всі якості декоративної собаки. Це одна з найкрасивіших і граціозних болонок. Під зовнішнім аристократизмом і недоступною красою ховається надзвичайно добре серце. Ці собачки ніжні, ласкаві, приязні. Вони люблять усіх членів родини, проте прив'язуються до тієї людини, що найбільш відповідає їм взаємністю.

Мальтезе дуже недовірливі до сторонніх і самі ніколи не підійдуть до чужого. Відчуваючи кроки сторонніх, відразу починають гарчати й гавкати своїм тоненьким голоском.

Мальтійські болонки дуже розумні собаки. Вони визнають свого хазяїна і слухаються його беззаперечно. На них не треба кричати. Їм

Мальтійські болонки дуже грайливі й рухливі. Вони люблять гуляти на вулиці. Болонки хочуть завжди бути при хазяїні.

У вихованні собачка дуже піддатлива. Вона буде такою, якою “зробить” її хазяїн. Мальтезе може бути «диванною» собачкою, якщо з дитинства не давати їй багато волі.

Стандарт породи

Стандарт FCI-№ 65 від 1998 року

Походження: Центральне Середземномор'я

Представник: Італія

Класифікація FCI: група 9 - Декоративні собаки й собаки – компаньйони :

1.Бішони

2. Котон де Тулеар

3.Левхен

секція 1 - Бішони:

  • Мальтійська болонка ( Мальтезе);
  • Французька болонка(Бішон фрізе)
  • Болонська болонка (Болонез);
  • Гаванська болонка(Гаванський бішон).

Мальтійська болонка - моторна собачка вагою до 3,1 кг, зростом 20-25 см.

Її розкішна шерсть дуже довга, шовковиста, пряма, інколи досягає землі. Підшерстя відсутнє.

Колір за стандартом є чисто білим або трохи зі світло-палевим відтінком.

Голова середньої довжини, відповідно до розміру собаки. Черепна частина трохи закруглена, перехід від чола до морди помірний.

Морда трохи коротше черепної частини, елегантна та помалу звужується до носа, але не гостра.

Зуби білі, міцні. Різці розташовані на одній лінії. Прикус у вигляді ножиців.

Очі занадто темні, круглі, поставлені не дуже широко. Погляд відкритий, який виражає жваву увагу.

Вуха – трикутної форми, висячі, повністю сховані під довгими пасмами шерсті.

Тулуб – компактний, майже квадратної форми із спиною з прямим та з міцним попереком.

Груди – достатньо глибокі, ребра округлі, живіт злегка підтягнутий.

Живіт помірковано підтягнуте

Кінцівки прямі з тонким кістяком, лапи круглі з подушечками чорного кольору.

Хвіст високо посаджений і загнутий дугою на спину, покритий рясною шерстю.

Вибір цуценяти

Ви вирішили придбати собаку породи “мальтійська болонка (maltese)”. Вам потрібно ясно представляти, купуєте ви собаку для дома, чи для виставочної діяльності. Найкраще купувати цуценя в заводчика, чиї собаки регулярно виграють на виставках. Журнал Zoo-Fito познайомить Вас с розкладом виставок Кінологічної Спілки України (КСУ)

Заводчикові треба назвати мету придбання цуценяти і ваші плани на майбутнє. Якщо ви плануєте для свого собаки виставочну кар'єру, саме заводчик підкаже - які якості повинен мати Ваш вихованець. Заводчик несе відповідальність за те, що він продає. Цуценята повинні мати вік більше двох місяців. На той час їм робиться щеплення.

Здоровий цуценя має чисті яскраві очі. В цьому віці проглядається структура білої шерсті. Заводчик повинен допомагатиме вам у вирощуванні собаки. Це відгородить вас від здійснення багатьох помилок. При виборі цуценяти, можна завжди підібрати малюка, який відповідатиме вашим вимогам.

Мальтезе від природи є життєстійкими і живуть довго, навіть до 15-20 років.

Годівля й утримування

Мальтійська болонка любить вашу присутність і буде усюди супроводжувати вас по домівці. Вона дуже тонко відчуває настрій хазяїна: якщо Ви не в дусі, вона не докучатиме своєю присутністю і тихенько лежатиме осторонь.

Утримування й догляд собак нескладні. До нужника, в разі необхідності, їх можна навчити ходити на лоток.

За структурою шерсть мальтезе схожа на людське волосся, вона не линяє, на відміну від інших собак. Декому здається, що біла шерсть вимагає надто великого догляду. Але повірте, цей догляд не більше, ніж в інших довгошерстих собак. По закінченню прогулянки, потрібно помити лапки. Інші місця, що забруднені досить присипати сухим шампунем для собак і зчесати гребінцем. Білий колір – завжди білий, навіть якщо собаку давно не купали. Досить її просто розчесати, і вона знову свіжа й красива. Розчісувати потрібно двічі на тиждень. Купати бажано 2 рази на місяць із зволожуючими шампунями для запобігання пересиханню шерсті.

Годувати їх треба 2-3 рази на день. Болонки споживають усе, але перевагу надають м'ясу, деякі з них їдять фрукти. Від їжі залежить їх красивий і здоровий вигляд, який має значення під час участі у виставках.

В перші місяці цуценята мальтезе ростуть дуже швидко. Перше півроку життя цуценята мають потребу в калорійній їжі, яка багата білком. Вона повинна добре засвоюватися. Крім того, необхідно підтримувати визначений баланс поживних речовин і мінералів. У противному випадку виникнуть проблеми з ростом і формуванням кістяка.

У віці від чотирьох тижнів до трьох місяців цуценят годують не менш 6 разів на день. Можна використовувати для годування Pedigree Advance Puppy.

Із шістьох місяців у мальтезе завершується фаза агресивного росту і відбуваються зміни потреб у живильних речовинах та енергії. Тепер їхній денний раціон необхідно поділити на три частини. Мальтійська болонка стає дорослою і віці 10-12. У цей період переходять на дворазове годування.

Усі хазяїни час від часу балують своїх улюбленців. Однак частування зі столу можуть сильно порушити баланс раціону тварини і викликати порушення травлення.

Мальтезе є незаперечними зірками і прикрасою будь-яких шоу й виставок, і просто улюбленцями кожної родини , де вони мешкають

Власник племінного заводу “Кримський Фонтан”
Ірина Клюєва

FCI - КСУ
УКРАЇНА. Крим. м. Сімферополь
Тел.(0652) 54-06-60
Добавлено:  20 Мая 2006 г.
Ссылка по теме:  Кримський Фонтан
хиты: 3280

  

вы считаете этот обзор полезным?
Да  нет


[ оглавление обзоров ] [ Добавить комментарий ]
 
новости | производители | продажа щенков | вопросы и ответы | отзывы | партнеры

Copyright © 2006-2015 KlubOK.net, Андрей Гарин.